25 Nisan 2018, Çarşamba

Üst Menu

Alo Fatih hattı biz konuşurken sürekli çalışıyor

Alo Fatih hattı biz konuşurken sürekli çalışıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ortaya çıkan ses kayıtları üzerinden medyayı eleştirerek, "Özgür, tarafsız olması gereken medya Başbakan'ın takibi altına alınmış, bastırılmıştır" dedi.
11 Şubat 2014
-A +A
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, eğitim sistemini eleştirerek, "Başbakan'ının otoriter sistemi eğitimine zarar vermiştir. Başbakan'ın reform diye getirdiği düzenlemeler, sorunlara yol açmıştır. Atama bekleye öğretmenlerin çilesi de hala devam ediyor. Atama bekleyen öğretmenlerin sorunları derhal çözülmelidir. Her şeye para var da öğretmenlere mi para yok? Taktıkları saatleri 700 bin lira olan bakanlar her şeye laik iken, öğretmenler ise atanamıyor. Hükümet, milyonlarca insanı açlığa mahkûm etmiştir. Atanamayan her öğretmenin vebali Başbakan'ın omuzlarındadır" dedi. 
 
'Alo Fatih hattı'
 
Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın dershaneleri kapatmayı kendisine bir silah gibi kullandığını belirterek, "Bunu yapan Başbakan atanamayan öğretmenlere ne diyecek. Hükümet yangına körükle gidiyor" dedi. Türkiye'nin bunaldığı dönemde siyasetin tıkandığını söyleyen Bahçeli, "Türkiye son 12 yıldır kısır bir döngü içerisindedir. İdeolojik bölümlerle yıllarımız heba olmuştur. Türkiye'nin şimdiki hali Fetret Devri'ne rahmet okumaktadır. Başbakan, siyasetini kavgaya bağlamıştır. Tarihin akışını bilmeyen bir iktidar yıllardır iş başındadır. Yalancı, yüzsüz bir yığın adam AKP'nin etrafında toplanmıştır. Başbakan herhalde buna dayanamayacak uzandığı ilk telefonla Fatihi'ni arayacaktır. Alo Fatih hattı biz konuşurken, sürekli çalışıyor demektir. Başbakan nerede olursa olsun Fatih'leri emirlerini beklemektedir. Nereye gitse gözü bizdedir. Fas'tan bile 'Alo Fatih' hattını aramıştır. Medyanın göçeğine dönen şahıs ise yayınımızı kesmiştir" diye konuştu. 
 
'Medya Başbakan'ın takibi altına girmiştir'
 
Medyayı eleştiren Bahçeli, şunları söyledi. "Özgür, tarafsız olması gereken medya Başbakan'ın takibi altına alınmış, bastırılmıştır Karşı gelenler işten çıkarılmıştır. Başbakan manşetlerde neyin verilip verilmeyeceğinin çakma kararcısı olmuştur. Anket simsarları Başbakan Erdoğan'ı mutlu etmek için bizden almış, BDP'ye eklemişti. 'Buyurun efendim, tamam efendim, siz üzülmeyin efendim' diye iki fatihten bir insan sureti çıkmayacağına da anlamalıdır. Baltayı sert kayaya vurmuşlardır Arkadan kurmalı Fatihler ekranları karartmış, bize ambargo koymuşlardır. Onurlu gazeteciler aralarındaki ayrık otlarını aralarından söküp atmalıdırlar."(diha)