23 Eylül 2018, Pazar

Üst Menu

“Başörtüsü Yalancıları” Ülkesi

“Başörtüsü Yalancıları” Ülkesi

Bir varmış,

 

Bir yokmuş…

 

“Başörtüsü yalancıları” adında bir ülke varmış.

 

Bu ülkede bir sürü yalancı yaşarmış.

 

Bu yalancılar hep ülke insanlarının karnını yalanlarla doyururlarmış.

 

Sabah kahvaltısında bu ülkede İslamcı siyasal iktidar tarafından başörtülü kadınlara “başörtüsü yasağı mücadelesi de ne imiş sen iktidardaki kocanın koltuğunun sefasını sür reçeli” yedirilmiş.

 

Bir sürü kadında bu reçele bayılırmış. Onun tadına bakmak için sıraya girenler çokmuş.

 

Üstüne de kahve hükmünde bürokratik toplantılar, vakıf, STK olayları, tesettür defileleri, ciple tur atmalar “kapitalizme abdest aldırma (A. Şeriati)” seansları.

 

Sonra da iktidardaki erkeğin koltuğuna teslim olmuş bir başörtülü kadın doğarmış.

 

İstedikleri kıvama getirdikleri başörtülü kadını kahvenin yanına şekerleme hükmünde siyasete malzeme olarak kullanmaktan da çekinmezlermiş.

 

Ülke insanlarına öğle yemeğinde 2014 yerel seçimlerinde ilk başörtülü Belediye Başkanı AKP’den Konya Meram’da Fatma Toru adında kişidir yalanı yedirilirmiş.

 

BDP’den seçilen Diyarbakır Hazro Belediye Başkanı Güler Doğu, Diyarbakır Kocaköy Belediye Başkanı Berivan Elif Kılıç, Van Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin’in örttüğü başörtüsü görülmezmiş.

 

Meğer onların taktığı başörtüsü başörtüsü değilmiş. Meğer Kürt kadını başörtülü olamazmış. Olsa da yok hükmünde sayılırmış.

 

Meğer dindarlık İslamcıların tekelindeymiş.

 

Bir gün bu yalanlara karnı tok olan bir grup başörtülü Kürt kadın ise akşam yemeğinde bu ülkeye misafir olmuşlar.

 

Ev sahipleri onlara akşam yemeği hükmünde kendi yalanlarını ikram etmiş ama başörtülü Kürt kadını bu yemeği yememiş.

 

Karınları kendi yalanları ile tıka basa doyan ev sahipleri ise -misafirlerine bu yalanları yediremedikleri için- mide krampları geçirmişler.

 

Masal bu ya gökten üç elma düşmüş.

 

Biri iktidara teslim olan İslamcı kadına, biri dindar kadını araçsallaştıran hastalıklı kişiliklere diğeri de Kürt kadınlarının hepsi sekülerdir diyenlere. Afiyetle yemişler.

 

Üçü de helal lokmayı yemenin huzuru ile bir daha böyle yalan lokmalar yutmayacaklarına söz vermiş mutlu mutlu yaşamışlar…

 

Yasal Uyarı​

  • Yazarın yazıları, fikir ve düşünceleri tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar.
  • Haber ve Köşe yazılarına yapılacak yorumlarda yorum yapan kişi yasal sorumludur. Sitemiz yorumlardan yasal sorumlu değildir.