19 Şubat 2018, Pazartesi

Üst Menu

"Darbeye karşı olmak" mı, o da ne?

"Darbeye karşı olmak" mı, o da ne?

Handiyse "vatandaşlık şartı" haline getirilen "darbe karşıtı olma" tutumu ile, sistemin ihtiyaç duyduğu tüm yalanların örtüldüğü bir münafıklığın destanı yazılıyor.

Çünkü günümüz dünyasında bir insanın "darbeye karşı" olduğuna inanmamız için, evvelinde başka yalanlara inanmamız gerekiyor.

Bütün mesele, insanların bu yalanları yutacak bir insanlık seviyesine sahip olup olamaması meselesidir. Ki, kof kalabalıklardan "millet" üretildiği yalanına inanacak kadar düşük bir akıl ve ahlak seviyesi ile dünyaya bakıldığı ortada iken başka bir şeyi beklemek de zaten zor idi.

Bugün "darbeye karşı duran kahraman"ların, ellerindeki tank ve tüfekler ile, Kürdistan'da anne kucağındaki bebeleri nişanlayarak katlettikleri, cesetleri sokaklarda bile isteye çürümeye terk ettirdikleri, yüzlerce masum ve sivilin kanına girerek vahşetin sınırlarını zorladıkları, insanların onur ve haysiyetini payimal ettikleri ve bütün bunlar yapılırken "milli bir sessizliğin" yürürlüğe sokulduğu sürecin üstünden daha bir yıl geçmedi.

Hem o vahşete imza atan hem de bu vahşete imza atılırken onun gözden ıskalanması için olmadık düzenbazlıklar yapan Kürt ve Türk "İslamcı"larının çoğunun, bugün bu hapı yutarak pozisyonlarına kaldıkları yerden devam ediyor olmaları da tuhafsanacak bir şey değildir..

Eğer şunu görecek kadar akıl ve ahlak yoksa sizde siz bu toplum için olabilecek en tehlikeli yerde konumlanmış demeksiniz: "İslamcılık" üzerinden bu toplum İslam'ın yükünden kurtuluyor ve yalanların tamamı söyleniyor. Gele gele hödükçe bir millet-devlet-bayrak güzellemesine sığınan bu insanların en başta canına okuduğu şey İSLAMCILIK'tır.

Bu pozisyonun kendisi, bu kalabalıklardan hiçbir haltın çıkmayacağının en büyük nişanesidir.

Her şey bir tarafa, bizim, birinin "darbe karşıtı" olduğuna inanmamız için, bu topraklarda silahın siyasette belirleyici olmadığına inanmamız gerekecektir ki bu, sürüler için söylenmiş yalanın hasıdır.

Demokrasinin ne matah bir şey olduğu yalanı, TR'ye "dış güç müdahalesı" yalanı(sanki TC baştan başa bir dış güç projesi değilmiş gibi), milletin egemen olduğu vs. yalanları da yanına eklemek mümkün.

Kısaca "darbeye karşı olma" yalanına inanan biri, kendisine söylenmiş tüm yalanlara inanmış demektir.

 

 

Yasal Uyarı​

  • Yazarın yazıları, fikir ve düşünceleri tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar.
  • Haber ve Köşe yazılarına yapılacak yorumlarda yorum yapan kişi yasal sorumludur. Sitemiz yorumlardan yasal sorumlu değildir.

 

Yazarın Son Yazıları

29.Temmuz.2015 Çarşamba
21.Temmuz.2015 Salı
25.Mart.2015 Çarşamba
11.Ekim.2014 Cumartesi
12.Ağustos.2014 Salı
28.Temmuz.2014 Pazartesi
05.Mart.2014 Çarşamba
23.Haziran.2013 Pazar