08 Aralık 2019, Pazar

Üst Menu

Erdoğan: Uzlaşma olmazsa millete gideriz

Erdoğan: Uzlaşma olmazsa millete gideriz
Başbakan Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.
30 Ocak 2013
-A +A

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Yunanistan Başbakan Antonis Samaras ile Doha'da yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi verirken, ''Batı Trakya'daki bazı uygulamalara ilişkin kaygılarımızı ve taleplerimizi net bir şekilde ifade ettik'' dedi.

Erdoğan, geçen hafta kabinede yapılan değişikliğe ilişkin, ''Bakanlar Kurulu'nu hiçbir zaman birilerine makam tahsis etmek, birilerine rütbe paye tevdi etmek anlayışıyla oluşturmadık. Bizim için en büyük makam millete hizmetkar olma makamıdır'' dedi.
 
Bahçeli'ye tepki
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İçişleri Bakanı'nın değiştirilmesine ilişkin sözlerini eleştiren Erdoğan, ''Hayırdır, ne zamandan beri bizim ekibimize övgüler gelmeye başladı. Sayın Bahçeli önce nerede durduğunu tespit etsin. Niyet okuyuculuğunu bıraksın. AK Parti'nin birlik ve beraberliğini bozmaya senin gücün yetmez'' dedi.
 
Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz
 
Erdoğan, basına yönelik bazı uluslararası kuruluşların değerlendirmelerine değinerek, ''Haber kaynakları sakat ve bozuk. Haber kaynakları sakat ve bozuk olunca bu tür noktalara varıyorlar. Biz kendi kararlarımızı kendimiz veririz, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, birilerine bırakmayız'' diye konuştu.
 
Millete gideriz
 
Başbakan Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarının Mart sonuna kadar bitmesi noktasında Meclis Başkanı'nın açıklamasının bulunduğunu hatırlatarak, ''Temennimiz odur ki Mart sonuna kadar bu iş biter. Bitmemesi halinde AK Parti, bu konuda yaptığı çalışma meclis gündemine taşınacaktır. Eğer biz parlamentoda beklediğimiz desteği aldığımız anda bunu gündeme getiririz, referandum gücünü yakaladığımız anda da biz millete gideriz'' dedi.
 
''Nerede bu DHKP-C, üye olacağım der''
 
Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Nerede şu Ergenekon, gidip üye olacağım'' sözlerini hatırlatarak, ''Şimdi çıkar kısa bir süre sonra nerede bu DHKP-C, gidip üye olacağım der mi der'' dedi.(aa)