08 Aralık 2019, Pazar

Üst Menu

Hür Bakış için veda zamanı

Hür Bakış için veda zamanı

Hür Bakış haber sitesi 2012 Kasım ayında yayın hayatına başladı.

 

Hazırlık sürecini göz önünde bulundurursak neredeyse 5 yıl…

 

Cesur ve ilkeli yayın yapan Hür Bakış, hiçbir güç odağına angaje olmadan, kimseden destek almadan kendi yağında kavruldu. Benim finanse ettiğim sitenin bunca yıl ayakta kalmasında en büyük pay gönüllü editör ve muhabirlerindir. Yayın yaptığımız süre içerisinde onlarca editör ve muhabirle çalıştık, çoğu para almadan fedakarca çalıştı. Maaş verdiklerimiz de oldu. Çok deneyimli olmalarına rağmen bizden aldıkları paralar çoğu zaman harçlık düzeyinde olmuştur. Tüm mesele kısıtlı imkanları olan siteyi ayakta tutmaktı çünkü. Editör ve muhabirlerin bu fedakarlıklarını unutmak mümkün değil. Hepsine teşekkür ediyorum.

 

Sadece editör ve muhabirler değil köşe yazarlarımız da büyük fedakarlık yaptı. Sayısını tam hatırlamıyorum ama 60 civarı yazar Hür Bakış köşelerinde yer aldı. Tüm yazarlarımız herhangi  bir ücret almadan yazdı. Köşelerinde hiçbir kısıtlamaya tabi tutulmayan yazarlarımız düşüncelerini özgürce yazabildi. Kimseye ‘’şu konuyu işle’’ tarzı yönlendirmelerde bulunmadığımız gibi içeriğini beğenmediğimiz yazılara da asla müdahale etmedik.

 

İsmi gibi Hür bir mecra oldu Hür Bakış.

 

Son birkaç aydır hem sağlık sorunları, hem de 5 yıldır ihmal ettiğim iş hayatım Hür Bakış’ı bırakmamda etkili oldu. Gazetecilikten para kazanılmaz. Fakat büyük paralarla elde edilemeyecek bir itibar, prestij sahibi oluyorsunuz. Binlerce insan tanıyorsunuz. Birçok kişi sizi tanıyor. Çok stresli bir uğraş olmasına rağmen insanın kendini vicdanen rahat hissedebileceği, hizmet edebileceği muhteşem bir mecra medya…

 

Hür Bakış’ı yaşatmak için birkaç aydır sabırla bekledim, çalıştım. Birçok gazeteci, editör ve medyayla ilgili olan kişiyle görüştüm. Yayın politikasını devam ettirecek, belki daha da geliştirecek bir ekibe devretmeye çalıştım. Olmadı. Gazetecilikten para kazanılmaması, masraflı ve fedakarlık isteyen bir uğraş olması ve cesaret istemesi nedeniyle çoğu kişi bu mecraya bulaşmaz. Hakperest, cesur bir çizgisi olduğu için çoğu kişi Hür Bakış’ı takdir eder ama işin mutfağına girmek çok farklı…

 

Bugün itibariyle arşive ulaşılacak şekilde yayınımızı donduruyoruz.

 

Hür Bakış’ı yaşatmak, yayın politikasına sadık kalacak şekilde almak isteyenlere kapımız açık.

 

Güven veren bir ekibe Hür Bakış’ı devredebiliriz.

 

Vedalar tatsızdır ama hayatın gerçeği…

 

Hür Bakış’ın tüm başarısı editör, muhabir ve yazarlarımıza aittir.

 

Hür Bakış kaynaklı tüm hatalar, olumsuzluklar bana aittir.

 

Takipçilerimize teşekkürler.

 

Yıllarca takip ettiniz, eleştirdiniz, takdir ettiniz. Nitelikli bir okuyucu kitlesi olduğunuzu hep hissettirdiniz. Sizlere de çok teşekkürler.

 

Allahaısmarladık.

 

 

 

Yasal Uyarı​

  • Yazarın yazıları, fikir ve düşünceleri tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar.
  • Haber ve Köşe yazılarına yapılacak yorumlarda yorum yapan kişi yasal sorumludur. Sitemiz yorumlardan yasal sorumlu değildir.