21 Kasım 2019, Perşembe

Üst Menu

Kürt Ulusal Kongresi'ne: Cesetlerimiz kıyılara vuruyor!

Kürt Ulusal Kongresi'ne: Cesetlerimiz kıyılara vuruyor!

Kürt tarihi ikinci kez bir resimle dünyanın gündemine düştü. Halepçe'nin baba kucağındaki çocuğu bu defa akdeniz de sahipsiz.  Bu bütün Kürtlerin realitesini gösteren bir vesikadır. Hiç birimiz suçu başkasının  kapısında arıyamayız artık.

Başta da Kürt siyaset dünyası. Tamam Kürdistan dört devletin sömürgesidir. Tamam Kürdistan'n stratejik ve coğrafik önemi vardır. Tamam Kürdistan'ın bir sürü bilimsel ve tarihi nedeni vardır. Tamam Kürdistan'ın dost ve düşmanları vardır.

Peki yıllardır, toplanmayan Kürt ulusal kongresini, iç stranca çeviren biz Kürtlere  ne demeli? Askeri gücü pek çok bölge devletinden daha deneyimli ve fazla olan partili Kürt ordularına ne demeli? Siyasi ve diplomatik kabülleri olan Kürt liderlerine ne demeli?

Başta KCK, KDP, YNK  ve PYD yetkililerine ne demeli? Nedir bu sessizlik? Ne yapmamızı istiyorsunuz? İç meseleleri bırakıp kendi sorumluluklarımıza ne zaman bakacağız?

Kadınlarımız, çocuklarımız, cesetlerimiz, açlarımız, dilencilerimiz, kendini satanlarımızın sayısı düşmanlarımızın sokaklarını, hastanelerini, pazarlarını bile aşalı çok oldu. O kadar oldu ki koca akdeniz bile bizi kaldıramıyor.

Cesetlerimiz kıyılara vuruyor. Hemde ne vuruş..! Sahipsiz ve kimliksiz bir ölümle. Bir balık kadar değeri olmayan Kürt çocuğunun sorumlusu avrupa devletleri kadar biz değil miyiz? Şimdi hepimiz kimi suçlayacağız?

Sayın Barzani, kendi bölgendeki parlementoda seçim kültürünü oturtamayacak kadar dağınık yönetimi hangi bağımsızlıkla tamamlayacaksınız? Bölgenin yarısına yansımayan ekonomik gelir, gider nerelere ve kimlerin hesabına yatıyor?

Sayın KCK yetkilileri, belediyelerimiz, partilerimiz, diasporamız, direnişimiz ve devrim iradesini Kürdistan'ın dağına, taşına öğreten siz özgürlük savaşçıları, dünyanın kıyılarına vuran çocuklarınız, Türkiye'nin sokaklarında satılan kız kardeşleriniz için nasıl kararlar almayı düşünüyorsunuz?

Kürdistan özgür kadın hareketi, dağılıyoruz, satılıyoruz, aşağılanıyoruz, eziliyoruz, kimliğimiz kişiliğimiz bizattihi bizim özgürlük davamızı istemeyenler, küçümseyenler ve sekte vurmak isteyenler tarafından dağıtılıyor ne yapacaksanız deyin,deyin biz de yapalım.

Hepimize yeter.

Erdoğan'ın başkanlık sorunundan, İra'ın nüklerinden, Esad'ın geleceğinden, Bağdat'ın petrolünden ziyade biz ne yapacağız?

Ne zaman Kürt ulusal kongresini toplayacaksınız?

Şimdi değilse ne zaman?

Ne zaman?

Ne için?

 

Yasal Uyarı​

  • Yazarın yazıları, fikir ve düşünceleri tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar.
  • Haber ve Köşe yazılarına yapılacak yorumlarda yorum yapan kişi yasal sorumludur. Sitemiz yorumlardan yasal sorumlu değildir.

 

Yazarın Son Yazıları

30.Ocak.2016 Cumartesi
27.Kasım.2015 Cuma
16.Ekim.2015 Cuma
16.Eylül.2015 Çarşamba
13.Temmuz.2015 Pazartesi
07.Temmuz.2015 Salı
01.Temmuz.2015 Çarşamba
18.Haziran.2015 Perşembe
13.Nisan.2015 Pazartesi