08 Aralık 2019, Pazar

Üst Menu

Sıla’dan 2. Yenikapı açıklaması: Sözlerimin arkasındayım

Sıla’dan 2. Yenikapı açıklaması: Sözlerimin arkasındayım
Yemikapı Mitingi için 'Darbelere karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım' diyen Sıla, tepkilere yanıt verdi.
11 Ağustos 2016
-A +A
7 Ağustos'ta Yenikapı'da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne sanat dünyasından çok sayıda isim katılmış, Sıla ise yaptığı açıklama ile orada olmayacağını belirterek demokrasi mitingini bir şov olarak nitelendirmişti.
 
Sıla, kendisine yönelen tepkilerde açıklamasının yanlış tarafa çekildiğini belirterek, “Sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte” dedi. 
 
Mitinge sanat dünyasından çok sayıda isim katılmış, sanatçı Sıla da mitinge katılmayacağını “Darbelere karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım” sözleriyle duyurmuştu.
Özellikle sosyal medyada tepki çeken açıklama sonrası, Sıla verilen tepkilere önceki gün çıktığı alışveriş turunda cevap verdi. 
 
“DEMOKRASİ DEMİYOR MUYUZ? FİKRİMİ, DÜŞÜNDÜĞÜMÜ SÖYLEDİM”
Nişantaşı'nda bir mağazadan çıkarken görüntülenen Sıla, konuyla ilgili sorular üzerine şöyle konuştu:
“Bu konuyla ilgili izahat vermek istemiyorum. Yanlış tarafa çekmek isteyen, tabii ki yanlış tarafa çekti. Ama ben sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte." 
 
Sabah Gazetesi, “Şarkıcı Sıla, küstahlığa devam ediyor” diyerek Sıla'yı hedef gösterdi. Sabah, Sıla'nın Gezi Direnişi sırasında paylaştığı bir Tweet'i, profil fotoğrafını blurlayarak kullandı.