23 Eylül 2018, Pazar

Üst Menu

Yayın Hayatına Başlarken

Yayın Hayatına Başlarken

Bir süredir hazırlıklarını yaptığımız Hür Bakış haber sitemiz nihayet yayın hayatına başladı.

 
İnternet üzerinden yayın yapacak olan sitemiz, Bölgemiz başta olmak üzere Türkiye ve Ortadoğu'yla alakalı gelişmeleri yakından takip edecek.
 
Çoğunluğu bölgede yaşayan, hak ve özgürlükler konusunda duyarlı aydın ve aktivistlerden oluşan bir yazar kadrosu oluşturmaya gayret ettik. Hedeflerimiz arasında yazar kadromuzu daha zengin ve renkli yapmak var. Bu itibarla Hür Bakış sitesi olarak aramızda Ermeni, Êzidi, Süryani ve Alevi yazarları da görmek istiyoruz. Bizim açımızdan farklı kesimlerin seslerini duyurması kardeşlik, hoşgörü ve empati kültürünün yaygınlaşması açısından hayati öneme sahip...
 
Hür Bakış sitesinin köşeleri her görüşten yazara açıktır, yeter ki başkalarının ''kutsallarına'' ilişilmesin...
Yayın politikamız objektiflik ve hakkaniyet üzere olacak. Siz değerli okuyucularımızın yorum ve eleştirilerini dikkatle değerlendireceğiz.
 
Sitemizde yer alan  Hür Görüş köşemizle her yaştan, fikirden insana açık olacağız. Başka gazetelerde de yer alan bu tip uygulamlarda alt yapı ve entellektüel birikim aranırken biz bu kadar filtreleyici olmayacağız; ölçü olarak samimiyet ve dürüstlüğe önem vereceğiz. Hür Görüş te  eğitim düzeyi ne olursa olsun gençlere özellikle fırsat vermek istiyoruz.Köşemizde Köyde çiftçilik yapan da, akademisyen olan da yazabilir. Hakaret, şiddete teşvik ve nefret söylemi barındırmadığı müddetçe sizden gelen her türlü yazıyı yayınlayacağız.
 
Yeni bir  dergi, gazete, veya internet sitesi açıldığında kalıplaşmış zihinlerin aklına gelen ilk klasik  sorular; ''Bunlar kimin adamı?'' , ''Bunlar hangi partiyi destekliyor?'' türünden olur.
Baştan söyleyelim ki biz kimsenin adamı değiliz: Herhangi bir parti, örgüt veya cemaat yayını değiliz. Hür görüşlü, politize olmamış vicdanlı insanların da olduğunu hatırlatmak istedik!
 
Yayın hayatımıza birçok problemi barındıran Kürt sorunu;anadilde eğitim,  ölüm oruçları, 10 aydır adalet bekleyen Roboski olayı, Suriye krizi,kronikleşmiş başörtüsü sorunu ve siyaset kurumunun kirli ve nefret suçu barındıran diline tanıklık ederek giriyoruz...
 
Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Kamplara ayrılmış, sorgulama yapmaksızın liderlerin ağzına bakan yüzbinlerce insan var. Bu insanlar, meşrepleri ve ideolojileri ne olursa olsun samimi insanlar ve bir davalarının olduğuna inanıyorlar. Her kesimin propaganda amacıyla kurduğu medya organları var. Bu sayede kitleler yönlendirilmeye çalışılıyor. Propoganda yapmayan az sayıda gazeteci ve yazar var maalesef.
 
Hür Bakış olarak siyasetin klişeleşmiş üslubuna takılmadan, farklı kaynaklardan beslenerek doğru haber ve analizlerde bulunmaya çalışacağız.
 
Şimdiden başarı ve tebrik ileten tüm okuyucu ve dostlara teşekkürler...
 
 

Yasal Uyarı​

  • Yazarın yazıları, fikir ve düşünceleri tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar.
  • Haber ve Köşe yazılarına yapılacak yorumlarda yorum yapan kişi yasal sorumludur. Sitemiz yorumlardan yasal sorumlu değildir.