17 Ekim 2018, Çarşamba

Üst Menu

Yenikapı mitingi saat 17.00’da

Yenikapı mitingi saat 17.00’da
Yenikapı Miting Alanı’nda bugün saat 17.00’de düzenlenecek miting için alana girişler başladı. Mitinge Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de katılıyor.
07 Ağustos 2016
-A +A
Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Yenikapı Meydanı’nda yapılacak olan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” saat: 17.00’da başlayacak.
 
Miting nedeniyle bazı yollar kapatılırken, alternatif güzergahlar oluşturuldu. Ulaşım bilgilerine buradan bakabilirsiniz.
 
Alana girişler
 
17.00’daki miting için alana girişler başlarken; mitinge gelenler kurulan 165 metal dedektörlü arama kapısından geçtikten sonra şapka ve bayraklarını alarak miting alanına alınıyor.
 
Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlerin fotoğrafları ve isimlerinin ekrana yansıtılacağı bir film gösteriminin yapılacağı mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile parti liderlerinin alana gelişiyle ana program başlayacak.
 
İstiklal Marşı ile başlayacak program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam edecek ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez öncülüğünde dua edilecek.
 
Konuşmalar
 
İlk konuşmayı, programda değişiklik olmadığı takdirde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli yapacak. Ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sonra da Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım konuşacak. TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla miting tamamlanacak.